Україна – Китай : нас об”єднує Культура!



Україна – Китай : нас об”єднує Культура!


Друзі, ми Вам раді у художній раді! Знову знайшов у своєму безмежному фото архіві підбірку світлин, від перегляду яких на душі стає радісно і тепло… 


Навіть, не зважаючи на 46 (!!!) день осоружного карантину, який буквально паралізував мистецьке життя в Україні. Ось про що ці фото із присмаком ностальгії…


26 серпня 2017 року у стінах Національного музею Тараса Шевченка в Києві відбувся черговий етап відбору творів кращих сучасних українських живописців і графіків, роботи яких потрапили до колекції Художнього музею Тараса Шевченка у Пекіні. 


Скільки талановитих вітчизняних митців, мистецтвознавців, арт-критиків, керівників музеїв і галерей, а також журналістів зібрала ця унікальна за атмосферою міжнародна подія в головному Музеї України! 





А які дивовижні твори вони представили на суд вимогливого журі, до якого китайські мистецтвознавці запросили в тому числі і мене! Протягом усього спекотного літа 2017 року ми неодноразово збиралися у кабінеті головного зберігача Національного музею Тараса Шевченка Юлії Шиленко, аналізували якість предаставлених на конкурс робіт, відбирали кращі із них – аби «за державу не довелося червоніти»…




 Я вкотре радів за нашу Культуру : сучасні українські живописці, графіки і скульптори – воїстину митці світого рівня. За них – не соромно. Адже талант є талант. А коли відбір завершився, до КНР ми «делегували» найкращі роботи.





 Ще й така деталь : на урочистій церемонії (за підсумками конкурсу) кожен із його фіналістів отримав іменний сертифікат, який засвідчує, що його робота віднині зберігатиметься у Художньому музеї Тараса Шевченка в Пекіні і представлятиме в КНР сучасне українське образотворче Мистецтво. Як мовиться, знай наших! 

Мені дуже приємно, що не забули організатори конкурсу відзначити також й роботу мистецтвознавців, працівників музеїв і журналістів. З тієї пори відомий український мистецтвознавець Валентина Єфремова, головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко і я є членами Художньої ради Музею Тараса Шевченка у Пекіні… 


Ось така історія… Сподіваюся, що по завершенні карантину ми знову почнемо активно спілкуватися із китайськими колегами щодо подальшої роботи! Адже талановитих митців у України – десятки тисяч і мені дуже хочеться, аби про їхню творчість знали у далекому Китаї.


Сергій Комісаров, шеф – редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО





Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Творческий вечер моего друга актера театра и кино Юрия Яковлева-Суханова

Персональная выставка художницы Ellen Orro в киевской галерее «Митець»

"Брякают налитые стаканы..."