Виставка Лілії Задоянчук «Задзеркалля» у Центральному будинку художника

 

«На зеркалах игра полутонов,

Там, в зазеркалье, мир немного лучше -

Любовь без боли и стихи без слов.

Здесь так нельзя, но ты меня научишь…»

 (Неждана Юрьева)

 


Евріка : шукав, шукав і таки – знайшов! Саме ці поетичні рядки, на мою думку, і могли б стати епіграфом до виставки дивовижних робіт сучасної української мисткині із Вінниці Лілії Задоянчук «Задзеркалля», яка 27 листопада  розпочалася у Центральному будинку художника. Організатором цього дуже цікавого проекту є культурний центр АртЛайн.


У день урочистого відкриття вернісажу  (вперше у столиці України!)  його відвідувачі побачили  унікальні роботи пані Лілії, виконані нею в авторській техніці живопису на склі. 



Хоча варто було б зазначити : картини  цієї талановитої художниці, яка свого часу повязала своє життя із театром,  вже досить давно відомі шанувальникам прекрасного не лише в Україні, а й далеко за межами нашої держави.  В тому числі, і в Італії, майстри якої із давніх давен міцно тримають в своїх руках пальму першості, коли йдеться про вироби із художнього скла.



 Але так, напевно, зірки зійшлися над її головою, що саме Лілії Задоянчук  - і це справжнє диво (!) – вдалося зазіхнути на першість амбіційних італійців у цій справі.  Так сталося, що кілька років тому творчі шляхи художниці із Вінниці несподівано для неї самої «перетнулися» із італійським островом Мурано, митці якого є уславленими майстрами, коли йдеться про художнє скло і вироби із нього. 



Але навіть вони «зняли капелюха» перед колегою із невідомої їм  Вінниці : позаяк рівень виконання робіт пані Лілії їх щиро вразив. На відкритті виставки у ЦБХ майстриня розповіла журналістам, що на власні очі переконалася під час відвідання галереї «Murano Art Glass» на острові Мурано : її творчість викликала захоплення італійців. 


Вона просто здивувала італійських  склодувів  рівнем своєї майстерності… Ось так і розпочалася (будемо сподіватися – плідна і взаємовигідна) співпраця нікому не відомої української художниці із власниками однієї із найавторитетніших галерей острова «Murano Art Glass», клієнтами якої є Джордж Клуні, Сильвестр Сталлоне, Том Гамільтон і інші зірки світового масштабу.




Незважаючи на пандемію корона вірусу, активний творчий діалог між українською Вінницею і італійським островом Мурано триває і нині.  І головне : відтепер і кожного з нас  з'явилася можливість оцінити незвичайні авторські твори пані Лілії.



В експозиції виставки «Задзеркалля», яка триватиме  до 7-го грудня, представлена широка гама улюблених мотивів художниці. Це - дивовижні звірі, птахи, риби, квіти, трави… І все це – у склі!  


На створення кожної чергової  картини авторка витрачає не менше місяця часу. Аби видати на гора нову  роботу їй спочатку потрібно підготувати форму, виплавити скло, потім розписати його 24-ти каратним золотом, після цього знову повернутися до процесу виплавлення скла… І так – крок за кроком, шар за шаром… 



Філігранна техніка обробки скла не пробачає помилок. Якщо порушити технологію  навіть на якусь дрібницю – все доводиться починати практично із самого початку…  Я довго милувався роботами, представленими у експозиції виставки. І все ж особисто для мене питання : «Як художниці у найдрібніших деталях вдається увічнити у склі красу матінки Природи?» особисто для мене (поки що) залишається відкритим… Без магії, здається,  тут аж ніяк не обійтися… 



А ще кожна із робіт  мисткині вражає тим, що вона звертає увагу шанувальників Мистецтва на вразливість світу Природи. Цей світ  - і саме  до цього закликає кожна із картин -  обов”язково треба зберегти для прийдешніх поколінь.

На думку Маріанни Абрамової, куратора персональної виставки Лілії Задоянчук  - арт-директора Культурного центру АртЛайн, творчість цієї мисткині  дарує шанувальникам високого і прекрасного відчуття справжнього свята, правдивого  піднесення - від зустрічі з миттєвістю застиглої у склі краси, без якої так втомилася сучасна людина, приречена жити в урбанізованих містах. 



«Ми так влаштовані, що аби відкрити, побачити красу навколишнього Світу, нам необхідний певний сигнал, поштовх, яскравий спалах, - поділилася із присутніми  своїми думками  Маріанна Абрамова. – Саме таким спалахом, на мою думку,  і є унікальна авторська техніка Лілії Задоянчук. У неї в руках немов би знаходиться чарівний ключ, який відкриває двері у світ прекрасного, у те магічне задзеркалля, де живе краса і гармонія».



«Ми так влаштовані, що аби відкрити, побачити красу навколишнього Світу, нам необхідний певний сигнал, поштовх, яскравий спалах, - поділилася із присутніми  своїми думками  Маріанна Абрамова. – Саме таким спалахом, на мою думку,  і є унікальна авторська техніка Лілії Задоянчук. У неї в руках немов би знаходиться чарівний ключ, який відкриває двері у світ прекрасного, у те магічне задзеркалля, де живе краса і гармонія».

 



Цілком погоджуюся із пані Маріанною : так воно і є насправді. Це дійсно фантастичне мистецтво, яке викликає подив і захоплення. Одним словом, був сам – раджу вам! Дякую організаторам  виставки «Задзеркалля» за чудовий подарунок, який суттєво покращує настрій на фоні наших похмурих корона вірусних буднів!  

#ХудожницяЛіліяЗадоянчук #ВиставкаЛіліїЗадоянчук #Творчість ЛіліїЗадоянчук #МаріаннаАбрамова #КультурнийцентрАртЛайн 

#СергійКомісаров #ЦентральнийБудинокХудожника #НаціональнаСпілкахудожниківУкраїни

 

http://ukrpres.info/2020/11/27/%d0%b2%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d0%bb%d1%96%d0%bb%d1%96%d1%97-%d0%b7%d0%b0%d0%b4%d0%be%d1%8f%d0%bd%d1%87%d1%83%d0%ba-%d0%b7%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%ba%d0%b0%d0%bb/

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Творческий вечер моего друга актера театра и кино Юрия Яковлева-Суханова

Персональная выставка художницы Ellen Orro в киевской галерее «Митець»

"Брякают налитые стаканы..."