Виставку за підсумками Міжнародного пленеру-симпозіуму «Очаків - 2021» відкрито!

 

Все почалося, відбувалося і завершилося у мене на очах... Але залишилася пам'ять про ці прекрасні дні, залишилися картини-спогади, залишилися друзі і приятелі, із якими ми зробили ЦЕ! Йдеться про Міжнародний пленер-симпозіум «Очаків - 2021», який проходив з 1 по 11 вересня на березі Чорного моря в славному курортному місті Очакові.



За що - величезна подяка організаторам і натхненників цього незабутнього арт - заходу.
Спасибі вам, дорогі наші Валерій Махін і Алла Желева, що змогли згуртувати в одну велику творчу команду (а нас було 30 !!!) таких колоритних, таких самобутніх і таких закоханих в Творчість людей із різних куточків України! Ось вже воістину : «Захід і Схід - разом!» Разом ми їхали в поїзді, разом «отаборилися» на території санаторію «Очаків», разом писали картини, ходили до їдальні, разом спілкувалися в нашій незабутній веселій «кают – компанії»...









Як недавно і як давно це було! Хоча з моменту завершення нашого пленеру минуло не так вже й багато часу... Пишу ці рядки, а в пам'яті спливає розкішна цитата головного героя відомого італійського фільму «Прости за любов» Олександра Беллі: «Коли все закінчується, біль розставання пропорційна красі пережитої любові. Витримати цю біль важко, бо людину відразу ж починають мучити спогади. »




Ось так і з нами сталося: із ким би з учасників пленеру - симпозіуму «Очаків - 2021» я не говорив по телефону або в режимі тет-а-тет, під час наших бліц-пленерів на Київщині, кожен раз чую: «Яке незвичайне щастя випало цієї швидкоплинної осені на нашу долю! Як все чудово було - навіть незважаючи на деякі побутові «накладки»... От би ще хоча одного разу повернутися в цей золотий час ...» На жаль, дорогі друзі – художники, Машину Часу розгорнути в зворотному напрямку вдається лише письменникам - фантастам.







Ну, а нам, організаторам і учасникам Міжнародного пленеру - симпозіуму «Очаків - 2021», залишається лише мріяти, що це феєричне свято СПРАВЖНЬОГО Мистецтва в наступному році ми в тому ж складі, залучаючи до нашого творчого коло нових талановитих живописців, повторимо на біс! Тому що є у всіх нас, художників, журналістів організаторів пленеру, керівників Музею – майстерні Івана Кавалерідзе, таке щире і палке бажання. І є, дякуючи Богові, фінансові можливості у відомих одеських галеристів і меценатів Валерія Махіна і Алли Желевої. Адже вони живуть і працюють задля Мистецтва, в ім”я Мистецтва і на радість сотням українських і зарубіжних художників!










Сьогодні в Музеї-майстерні Івана Петровича Кавалерідзе на Андріївському узвозі, 21 (спасибі, дорогий наш Сан Санич Юнин, що, дещо «відкорегувавши» графік проведення тематичних арт-заходів в твоєму гостинному домі, ти знайшов-таки час і для нас) відбулося відкриття колективної виставки «Очаків - 2021». Це - по-справжньому масштабний захід, один із найбільш яскравих на столичному виставковому небосхилі протягом цьогорічного жовтня. Можу про це сміливо і відповідально стверджувати, так як на нашому вернісажі представлені чудові живописні полотна двох Народних, двох Заслужених і багатьох просто дуже-дуже талановитих художників Азербайджану і України. Виставка приємно вражає своїм багатоголоссям. Пейзажі, натюрморти, портрети ... І якого високого професійного рівня!
Скажу, як думаю : відчуваю величезне задоволення, що мені, як кураторові нашого Міжнародного пленеру, вдалося зібрати таку могутню команду. У ній представлені і художники зі світовими іменами, і ті, хто вже дуже добре відомий на українському творчому Олімпі, і наша талановита творча молодь - студенти випускних курсів НАОМА. Такий «мистецький букет» ви вдень із вогнем не знайдете сьогодні в жодній столичній галереї. Тому і виставка наша - потужна, повноводна і яскрава!
А «за кадром» вернісажу залишилися ще близько 200 картин учасників нашого незабутнього очаківського пленеру - просто квадратні метри Музею - майстерні Івана Кавалерідзе, як то кажуть, «не гумові»... І все, що протягом 11 днів перебування на гостинній землі Очакова встигли створити мої друзі – живописці і скульптори, розмістити на стінах Музею - майстерні просто немає фізичної можливості ... Спасибі вам за цей творчий порив, за натхненну працю, дорогі мої друзі - художники! Це по-справжньому круто!
На відкриття нашої колективної виставки (на прохання Валерія Махіна і Алли Желевої) я запросив не тільки учасників пленеру, але і ще кількох яскравих молодих живописців, за творчістю яких мої друзі-одесити стежать із пильною увагою - завдяки Соціальним мережам у Інтернеті. Не виключаю, що саме ці молоді талановиті живописці органічно «увіллються» в нашу потужну арт-компанію вже найближчим часом.
Тому що Валерій і Алла по життю керуються принципом: «Талантам треба допомагати ... Безталанні - проб'ються самі». Я з одеситами в цьому плані солідарний на всі сто відсотків. Практично на кожній виставці в багатьох київських галереях, із якими співпрацюю вже не перший рік, шукаю і, слава Богу (!!!) постійно знаходжу таланти. Це щиро радує.







Ба більше. Знаю, що чимало київських художників сплять і мріють, аби вирватися зі своїх тісних майстерень (у кого вони, взагалі, є ...) на пленерний простір - ближче до Природи, до моря, до сонечка! Від імені Валерія Махіна і Алли Жельової із величезною радістю повідомляю всім, хто нас чує: друзі, ви дуже потрібні нам! Більш того, сьогодні, під час відкриття виставки, засновики одеської галереї Undegraund оголосили конкурс для молодих художників на кращу картину.
Тих, хто візьме в ньому участь і займе перше, друге і третє місця, не тільки братимуть участь у наших майбутніх арт-заходах, але ще і отримають солідні грошові премії. Для підтримки, так би мовити, бойового творчого духу. Ось така у всіх молодих художників перспектива відкривається… Отож, дерзайте, шановні друзі - художники! Аби виграти, потрібно, перш за все, грати! І кілька слів на завершення моєї публікації… Це інформація для поціновувачів сучасного живопису: виставка «Очаків-2021» у стінах Музею – майстерні Івана Кавалерідзе триватиме до 30 жовтня. Честь маю запросити! Приходьте - не пошкодуєте!

PS : Відкриття виставки сьогодні відбулося із дотриманням усіх санітарних норм щодо Ковіду - 19.
Сергій Комісаров, шеф-редактор Інформаційного агентства УКРПРЕС-ІНФО
Фото автора

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Творческий вечер моего друга актера театра и кино Юрия Яковлева-Суханова

Персональная выставка художницы Ellen Orro в киевской галерее «Митець»

"Брякают налитые стаканы..."